Teatrul Dramatic Fani Tardini Galati

Programul Festivalului Naţional de Comedie - Galaţi 2015



Luni, 5 octombrie

Ora 19.00, Sala Mare a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Deschiderea oficială a Festivalului Naţional de Comedie

Teatrul Mic Bucureşti
TREI GEMENI VENETIENI de Antonio Mattiuzzi Collalto
Regia: Nona CIOBANU
Distributia: Cristian Iacob, Constantin Florescu, Simona Mihăescu, Oana Albu, Radu Zetu, Avram Birău, Iulian Bălţătescu

Marti, 6 octombrie

Ora 17.00, Sala Studio a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
UNATC Bucuresti
ZIC-ZAC (spectacol in afara selectiei oficiale)

Ora 19.00, Sala Mare a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Teatrul Odeon Bucuresti
TITANIC VALS de Tudor Muşatescu
Regia: Alexandru DABIJA
Distributia: Ionel Mihăilescu, Antoaneta Zaharia, Dorina Lazăr, Nicoleta Lefter, Sabrina Iașchevici, Marius Damian, Ruxandra Maniu, Ioan Batinaş, Alexandru Papadopol, Pavel Bartoş, Rodica Mandache, Anda Saltelechi, Dan Iosif

Miercuri, 7 octombrie

Ora 19.00, Sala Mare a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Teatrul „George Bacovia” Bacau
IMBLANZIREA SCORPIEI de W. Shakespeare
Regia: Anca SIGARTAU
Distributia: Adi Hostiuc, Ingrid Robu, Alexandra Paşcu, Emil Măndănac, Valentin Branişte, Bogdan Buzdugan, Răzvan Krem Alexe, Răzvan Bănuţ, Cristi Neacşu, Ciprian Cârstiuc, Viorel Baltag, Ştefan Alexiu, Simona Nica, Alina Neagu, Adina Iftime, Maria Mădălina Costin, Nicu Paşcu

Joi, 8 octombrie

Ora 19.00, Sala Mare a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Teatrul National „Mihai Eminescu” Timisoara
PROȘTII SUB CLAR DE LUNĂ de Teodor Mazilu
Regia: Ion Ardeal IEREMIA
Distributia: Ion Rizea, Claudia Ieremia, Cristina König, Raul Bastean, Ana Maria Cojocaru, Romeo Ioan, Alina Chelba, Nicolae Pârvulescu, Flavius Retea, Ștefan Roman

Vineri, 9 octombrie

Ora 19.00, Sala Mare a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Teatrul „Regina Maria” Oradea
LEONCE SI LENA de Georg Büchner
Regia: Mihai MANIUTIU
Distributia: Richard Balint, Eugen Neag, Alina Leonte, Emil Sauciuc, Daniel Vulcu, Adela Lazăr, Angela Tanko, Mihaela Gherdan, Andreea Gabor, Simona Codreanu, Răzvan Vicoveanu, Pavel Sîrghi, Alin Stanciu, George Dometi, Radu Tudor

Sâmbata, 10 octombrie

Ora 19.00, Sala Mare a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Teatrul de Stat Constanta
GAITELE de Alex. Kiritescu
Regia: Lucian IANCU
Distributia: Dana Dumitrescu, Maria Lupu, Cristina Oprean, Luiza Martinescu Toma, Lana Moscaliuc, Andu Axente, Laura Iordan - Ana Maria Stefan, Remus Archip, Adrian Dumitrescu, Mirela Pană, Liliana Bărăscu, Gelu Ciobanu, Claudia Mihuţ, Gabriel Neaţă

Duminica, 11 octombrie

Ora 17.00, Sala Studio a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Teatrul National „Marin Sorescu” Craiova
PROFU’ DE RELIGIE de Mihaela Michailov
Regia: Bobi PRICOP
Distributia: Marian Politic, Romaniţa Ionescu, Raluca Păun, Cătălin Vieru, Dragoş Măceşanu

Ora 19.00, Sala Mare a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Teatrul Dramatic „Fani Tardini” Galati
IMBLANZIREA SCORPIEI de W. Shakespeare
Regia: Ion SAPDARU
Distribuţia: Oana Preda Gheorghe, Cristian Gheorghe, Oana Mogoş, Lucian Pînzaru, Ciprian Braşoveanu, Florin Toma, Aureliu Bâtcă, Svetlana Friptu, Gheorghe V. Gheorghe, Carmen Albu, Ana Maria Ciucanu, Ion Moldoveanu, Răzvan Clopoţel, Ştefan Forir, Vlad Ajder, Lică Dănilă, George Breabăn, Bogdan Culeaşcă, Virgil Tăbuş, Elena Scaleţchi, Irina Bozianu, Ion Anghel

Luni, 12 octombrie

Ora 19.00, Sala Mare a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Teatrul „Mihai Eminescu” Botosani
SCORPIA de W. Shakespeare
Regia: Cristian GHEORGHE
Distributia: Cristina Ciofu, Valentin Popa, Vlad Volf, Alexandru Dobynciuc, Sorin Ciofu, Ioan Creţescu, Bogdan Muncaciu, Marius Rogojinschi, Gina Pătrascu, Lidia Uja, Crenola Muncaciu, Alexandra Vicol

Marti, 13 octombrie

Ora 19.00, Sala Mare a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Teatrul National „Vasile Alecsandri” Iasi
DAMEN TANGO de Valentina Aslanova
Regia: Vitalie LUPASCU
Distributia: Mihaela Arsenescu Werner, Bianca Ioan, Daniel Busuioc

Miercuri, 14 octombrie


Ora 17.00, Sala Studio a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Teatrul „I.D.Sirbu” Petrosani
GUNOIERUL de Mimi Branescu
Regia: Sebastian Lupu

Ora 19.00, Sala Mare a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Teatris-Studija Jorik (Rezekne, Letonia) - Spectacol invitat in afara selectiei oficiale
STEAUA FĂRĂ NUME de Mihail Sebastian
Regia: Ion SAPDARU
Spectacolul va beneficia de traducere in limba româna

Joi, 15 octombrie

Ora 19.00, Sala Mare a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Teatrul „Maria Filotti” Braila
ACASĂ LA TATA de Mimi Branescu
Regia: Radu NICHIFOR
Distributia: Alexandru Marin, Adrian Ştefan, Corina Borş, Lucian Pânzaru, Monica Zugravu, Narcisa Novac, Dan Moldoveanu, Mihail Ardeleanu, Ionel Spălatu, Ştefan Cudălbeanu

Vineri, 16 octombrie

Ora 19.00, Sala Mare a Teatrului Dramatic "Fani Tardini":
Inchiderea oficială a Festivalului Naţional de Comedie. Decernarea premiilor.

Teatrul Metropolis Bucuresti
TARTUFFE de J.B. de Moliere
Regia: Victor Ioan FRUNZĂ
Distributia: Adela Mărculescu, Sorin Miron, Nicoleta Hâncu, Adrian Nicolae, Irina Bucescu, Lucian Rus/ Andrei Hutuleac, George Costin, Mădălin Bradea, Elena Ghimpeţeanu



Click aici pentru programul lunii octombrie la Teatrul Dramatic "Fani Tardini".


Copyright © 2015 Teatrul Dramatic "Fani Tardini" Galaţi